Profesjonalne czyszczenie elewacji oraz kostki brukowej

Profesjonalne czyszczenie elewacji oraz kostki brukowej

Istnieje wiele powodów przez które budynki ulegają szybszemu zabrudzeniu. Przede wszystkim istotną kwestią jest usytuowanie domu. Ma to bardzo duży wpływ na stopień zabrudzenia elewacji.

Zarówno kurz jak i inne zanieczyszczenia szybciej osiadają na budynku, który usytuowany jest w sąsiedztwie ruchliwej ulicy lub też w pobliżu zakładu przemysłowego. Kolejnym czynnikiem jest stopień wilgotności powietrza. Domki w lesie lub nad jeziorem narażone są na wyższą wilgoć, stanowiącą zagrożenie dla elewacji. Wówczas pojawiać mogą się grzyby, glony oraz inne mikroorganizmy.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na to jak często konieczne będzie przeprowadzanie czyszczenia elewacji jest struktura tynku. Gładka powierzchnia elewacji sprawia, że zabrudzenia przylegają w znacznie mniejszym stopniu. Istotna jest też właściwość tynku dotycząca stopnia nasiąkliwości. W przypadku kiedy tynki łatwo chłoną wilgoć wówczas brud nie zostaje spłukany podczas opadów atmosferycznych. Są to na przykład tynki mineralne.

Natomiast zupełnie inaczej na zabrudzenia i wilgoć reagują tynki akrylowe, silikonowe oraz silikatowe. Wykazują mniejszą nasiąkliwość, a tym samym są bardziej odporne na zabrudzenia.

Skuteczne mycie elewacji domów jednorodzinnych

Czyszczenie elewacji jest poważnym przedsięwzięciem, zwłaszcza w przypadku budynków piętrowych. Tym samym wymaga ono podjęcia odpowiedniej metody i sprzętu, aby nie doszło do uszkodzenia elewacji. Niezbędna jest również wiedza dotycząca techniki mycia i stosowania odpowiedniego sprzętu jak i preparatów czyszczących.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnej ekipy, która nie tylko umyje elewację lecz wykonana także czyszczenie kostki brukowej. W Łodzi odnaleźć można wiele wysoko wyspecjalizowanych firm, które realizują usługi mycie elewacji, dachów oraz kostki brukowej.

Profesjonalna firma dostosuje rodzaj czyszczenia elewacji do typu zabrudzeń, a także rodzaju tynku. Dzięki temu podczas mycia można będzie usunąć zarówno kurz, brud, lecz także glony, grzyby oraz pleśń.

Samodzielne wykonanie czyszczenia elewacji o dużym stopniu zabrudzenia najczęściej jest trudne lub wręcz niemożliwe. Dodatkowo proces mycia wymaga odpowiednich narzędzi. Co więcej okazuje się, że nie wszystkie typy tynków można poddawać czyszczeniu.

Mycie elewacji – najbardziej efektywne sposoby

Profesjonalne czyszczenie elewacji powinno być realizowane Przynajmniej raz w ciągu roku lub raz na dwa lata. Najczęściej budynki zostają zabezpieczone farbą elewacyjną. Jeżeli jednak ten element nie został wykonany na etapie budowy wówczas nie należy wykorzystywać szczotki podczas mycia tynków mineralnych kropkę mogłoby to doprowadzić do ich uszkodzenia. W takich wypadkach stosuje się tylko wodę.

Natomiast tynki akrylowe, które nie są odporne na porost grzybów oraz glonów wymagają stosowania nie tylko wody lecz również środków grzybobójczych. Dotyczy to w szczególności sytuacji, kiedy w pobliżu rosną drzewa.

Zaś w przypadku, gdy na elewacji widoczna jest pleśń niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu odkażającego. W tym celu stosowane są specjalistyczne preparaty, wyłącznie do użytku profesjonalnego.

Po odkażaniu elewacji można przystąpić do jej ponownego pomalowania, aby dzięki temu uzyskać doskonały efekt oraz zabezpieczyć dodatkowo ściany. Oprócz czyszczenie elewacji warto wykonać również czyszczenie kostki brukowej, aby odświeżyć przestrzeń na zewnątrz posesji.

Powrót na górę